Śladem EDK

Śladem EDK


Październik zaczął się chłodem co nie przeszkodziło, by co nieco pojeździć. Pierwsza październikowa jazda w piątek solo, dwa dni później we trójkę.
Po raz drugi pojechałem na test trasy przyszłorocznej Ekstremalnej Drogi Krzyżowej wariant Bieruń Stary Sanktuarium Św. Walentego.

Tym razem chciałem sprawdzić proponowany odcinek od kościoła w Dziećkowicach z tą różnicą, że pojechałem nieco dalej, i na dziećkowickie pola wjechałem zjeżdżając z ulicy Długiej przy krzyżu, gdzie zaczynaliśmy trasę wschodnią w czasie wydarzenia „Mysłowice pod krzyżem”.

Po przejechaniu nad autostradą wjechałem na imielińskie Pasieczki i obok kamieniołomu a potem poniżej autostrady przeciąłem ulicę Zachęty, by lasem dojechać do zalewu. Potem kilka kilometrów zachodnim (imielińsko-chełmskim) brzegiem zalewu po czym mała gimnastyka (przenoszenie roweru na plecach) na wertepach Smutnej Góry w Chełmie. Dalej niebieskim szlakiem przez Chełm Mały na Czarnuchowice, Bijasowice na Ściernie, po których trochę się pokręciłem. Dalej przez Górki, Goławiec, Błędow, Imielin, Hołdunów na Ławki i przez Furmaniec do domu.

W sumie przejechałem tego dnia w 3 godziny, 25 minut i 32 sekundy 67,86 kilometrów przy średniej prędkości 19,81 km/h. Ślad w Endomondo: https://www.endomondo.com/users/24524971/workouts/1404853798

powered by EndomondoWP

Jacek Pytel