Bractwo Pielgrzymkowe

Archiwum Bractwa

Wiara/Religia/Kościół

Rowery

Kultura i rozrywka

TraditioDesigned by:
SiteGround web hosting Joomla Templates

Polska pod Krzyżem PDF Drukuj Email
Wpisany przez Jacek Pytel   
Piątek, 19 Lipiec 2019 16:34

W ostatnim czasie wzmogły się ataki na Kościół ze strony antychrześcijańskich środowisk. Bluźnierstwa zaczęły szerzyć się na nieznaną nam skalę. W krajach starej Europy, gdzie  tworzyła się kultura mająca swoje zakorzenienie w chrześcijaństwie mają miejsce masowe odejście od wiary. To co dotychczas było jasno nazywane grzechem staje się przedmiotem debaty. Płoną kościoły i katedry. Tę listę można by jeszcze wydłużać. Lepiej jednak zadać sobie pytanie: co możemy teraz zrobić? Jesteśmy chrześcijanami, ludźmi nadziei i znamy siłę modlitwy. A znakiem zwycięstwa jest dla nas Krzyż Chrystusa. Dlatego organizator wydarzenia, fundacja „Solo Dios Basta” zaprasza wszystkich na wspólną modlitwę w blasku Krzyża Chrystusowego.

14 września 2019 r., w święto Podwyższenia Krzyża Świętego, odbędzie się wielka modlitwa na Świętym Krzyżu, w najstarszym polskim sanktuarium w którym czczone są relikwie Drzewa Krzyża Świętego. Święty Krzyż znajduje się na terenie diecezji sandomierskiej, kustoszami sanktuarium są Misjonarze Oblaci Maryi Niepokalanej.

Mysłowice pod krzyżem

Dla osób, które nie udadzą się w dniu 14 września na Święty Krzyż proponujemy Wydarzenie pod nazwą „Mysłowice pod krzyżem”. Wydarzenie polega na objęciu Modlitwą Różańcową wszystkich parafii mysłowickich i dedykowane jest dla grupy wiernych zainteresowanych pielgrzymowaniem na rowerze. Uczestnicy pokonują jeden z dwóch wariantów tras, zatrzymując się na modlitwę przy krzyżach przydrożnych. Można przejechać całość trasy, kilka odcinków bądź jeden wybrany odcinek (np. obejmujący teren rodzimej parafii), dlatego w Wydarzeniu mogą wziąć udział nawet osoby niewielkich umiejętnościach rowerowych. Organizator zachęca do wzięcia udziału w Wydarzeniu całych rodzin.

Przejazd odbywać się będzie w czasie, kiedy wierni z całej Polski modlić będą się na Świętym Krzyżu.

Pomysłodawcą i organizatorem Wydarzenia jest między parafialna grupa rowerowa działająca przy naszym Bractwie na terenie dekanatu mysłowickiego. Wydarzenie jest realizowane w ramach projektu „Rowerowa droga wiary”. Do współorganizacji zapraszamy duszpasterzy parafialnych, modlitewne grupy parafialne oraz wszystkie osoby zainteresowane Wydarzeniem.

Informacja o akcji ogólnopolskiej na stronie:


POLSKA POD KRZYŻEM (kliknij na link)

Zmieniony: Piątek, 19 Lipiec 2019 16:41
 

Statystyki

Odsłon : 956005

Goście na stronie

Naszą witrynę przegląda teraz 9 gości 

Związek Górnośląski