Bractwo Pielgrzymkowe

Archiwum Bractwa

Wiara/Religia/Kościół

Rowery

Kultura i rozrywka

TraditioDesigned by:
SiteGround web hosting Joomla Templates

Majówka u Saletynów PDF Drukuj Email
Wpisany przez Jacek Pytel   
Sobota, 05 Maj 2018 20:44

Kontynuujemy tradycję spotykania się co jakiś czas u naszych opiekunów duchownych, księży Saletynów na Krasowach. W miniony poniedziałek zorganizowaliśmy za zgodą superiora domu zakonnego ks. Władysława Pasiuta majówkę.

 

Na kwietniowych spotkaniach parafialnych zapowiedziałem, że nie będzie majowych spotkań, za to zorganizujemy 7 maja na Krasowach majówkę. Tak też zrobiliśmy. Pogoda wręcz zachęcająca do integrowania się na łonie natury: było słonecznie, ale nie było upału. Rozpoczęliśmy Mszą Świętą którą w intencji członków Bractwa  (szczególnie zaś majowych solenizantów) sprawował nas opiekun duchowny, ksiądz Władysław. Z parafii dekanatu mysłowickiego gdzie mamy swoich członków zjechało około 40 osób, przybyła także delegacja Lędzin, z parafii Św. Anny, z którymi nawiązaliśmy współpracę i którzy towarzyszyli nam w pielgrzymce do Łagiewnik, zaś 15 maja wspólnie z nami wyruszą do Torunia i na Warmię. Eucharystię zakończyło krótkie nabożeństwo majowe.

Potem przyszedł czas na grilla, rozmowy pielgrzymów i składanie życzeń majowym solenizantom (w tym niżej podpisanemu). Rozchodziliśmy się już gdy zaczęło się ściemniać.

Chciałem gorąco podziękować za dowody pamięci, życzenia oraz prezenty które otrzymałem przy okazji swoich 66 urodzin. Naszemu opiekunowi duchownemu, księdzu Władysłowowi Pasiutowi MS słowa Bóg zapłać za dar Mszy Świętej, budującą homilię oraz umożliwienie przeżycia miłych chwil w bractwowym gronie.

Zdjęcia pod poniższym linkiem.

 

Zmieniony: Wtorek, 08 Maj 2018 20:20
 

Statystyki

Odsłon : 941997

Goście na stronie

Naszą witrynę przegląda teraz 14 gości 

Związek Górnośląski