Bractwo Pielgrzymkowe

Archiwum Bractwa

Wiara/Religia/Kościół

Rowery

Kultura i rozrywka

TraditioDesigned by:
SiteGround web hosting Joomla Templates

Bractwo w pierwszej połowie stycznia PDF Drukuj Email
Wpisany przez Jacek Pytel   
Niedziela, 14 Styczeń 2018 21:49

W nowy rok Bractwo weszło w ramach swojej działalności już na początku stycznia.


W tym dniu Koła i Bractwa Związku Górnośląskiego spotkały się przy panewnickim żłobku na tradycyjnym kolędowaniu. Tym razem w programie była tylko Msza Święta o godzinie 16:00 którą odprawił kapelan naszego stowarzyszenia, ks. Arkadiusz Wuwer. Ksiądz Arkadiusz sprawował Eucharystię w ornacie w motywach górnośląskich ufundowanym i wykonanym przez członków Koła Bogucice. Po Mszy Świętej nasze panie pod kierunkiem Anki Barteckiej rozdawały członkom Związku kalendarze wydane z okazji 20-lecia naszego Bractwa.

Tradycyjnie 6 stycznia w święto Objawienia Pańskiego ulicami Mysłowic przeszedł Orszak Trzech Króli. Organizatorami orszaku są od początku Ula i Krzysiek Jamrozy z naszego Bractwa, zaś kulinariami (grochówka, herbata) zajęły się panie z Bractwa Pod kierunkiem Broni Matuszczyk i Ani Król. Przy rozmieszczeniu namiotów, stolików i ławek na mysłowickim rynku oraz transportem zajęli się członkowie naszej grupy kolarskiej działającej przy Bractwie.

W poniedziałek 8 stycznia członkowie Zarządu Bractwa w składzie poszerzonym o osoby z Komisji Rewizyjnej i zaproszone spoza władz spotkały się na uroczystym opłatku. Składano sobie życzenia, omówiono dokonania w starym roku i plany na rok 2018. Organizatorzy Orszaku Trzech króli w Mysłowicach, Ula i Krzysiek Jamrozy podziękowali ekipie Broni Matuszczyk i Ani Król za perfekcyjną organizację strony aprowizacyjnej orszaku. Pomoc przy dowozie i odwozie namiotów oraz stołów i ławek okazali członkowie grupy rowerowej funkcjonującej przy naszym Bractwie.

W niedzielę 14 stycznia świętowaliśmy uroczystość opłatkową. Najpierw o godzinie 16:00 w kościele Św. Jozefa Robotnika na Krasowach Mszę Świętą w intencji członków Bractwa odprawił nasz opiekun duchowny, ks. Władysław Pasiut MS. Potem przenieśliśmy się salę bankietową na Wesołej, gdzie przy śpiewie kolęd i łamaniu się opłatkiem życzyliśmy sobie Bożego Błogosławieństwa w nowym roku, wielu doznań na pielgrzymkowych szlakach oraz przy realizacji nowych zadań. Wśród zaproszonych gości były poczty sztandarowe Górali Żywieckich i z Oświęcimia oraz V-ce Prezes Związku Górnośląskiego Łucja Staniczek.

Zmieniony: Niedziela, 14 Styczeń 2018 21:53
 

Statystyki

Odsłon : 941984

Goście na stronie

Naszą witrynę przegląda teraz 18 gości 

Związek Górnośląski