Nagroda Korfantego

Nagroda Korfantego We czwartek, 21 listopada nasza delegacja w składzie: Genowefa Sobczyk, Henryk Gądzik, Henryk Stolorz i Jacek Pytel uczestniczyła w uroczystej gali wręczenia nagród imienia Wojciecha Korfantego. Nagrody wręczono pięciorgu laureatom już po raz dwudziesty szósty. Nagroda, której patronem jest wybitny śląski polityk, przyznawana jest od roku 1993 przez Związek Górnośląski osobom i instytucjom… Czytaj dalej »

Pielgrzymka Tatrzańska 2019 na zdjęciach

W poniższych linkach zdjęcia z wieczorku pożegnalnego oraz ostatniego dnia pielgrzymki. Kliknij na tytuł artykułu aby go otworzyć a potem na linki: Wieczorek pożegnalny Ostatni dzień pielgrzymki

Pielgrzymka Tatrzańska 2019 na zdjęciach

Pielgrzymka Tatrzańska dzień pierwszy i drugi – zdjęcia. Aby obejrzeć cały album otwórz artykuł klikając na tytuł po czym na poniższy link: ZDJĘCIA (kliknij) Pielgrzymka Tatrzańska dzień trzeci – zdjęcia. Aby obejrzeć cały album otwórz artykuł klikając na tytuł po czym na poniższy link: ZDJĘCIA

Nowa Trasa

Początkowo miałem zamiar odwiedzić w Kobiórze księdza Adama, który od września dekretem księdza Arcybiskupa został tam przeniesiony z Piekar Śląskich, gdzie w sanktuarium Matki Sprawiedliwości i Miłości Społecznej mocno zapisał się posługą nie tylko standardową, przypisaną dla wikariusza ale i przy organizacji pielgrzymek stanowych i Misterium Męki Pańskiej w Wielkim Tygodniu. Ponieważ nie mogłem się… Czytaj dalej »

Śladem EDK

Październik zaczął się chłodem co nie przeszkodziło, by co nieco pojeździć. Pierwsza październikowa jazda w piątek solo, dwa dni później we trójkę.Po raz drugi pojechałem na test trasy przyszłorocznej Ekstremalnej Drogi Krzyżowej wariant Bieruń Stary Sanktuarium Św. Walentego. Tym razem chciałem sprawdzić proponowany odcinek od kościoła w Dziećkowicach z tą różnicą, że pojechałem nieco dalej,… Czytaj dalej »